Видалення плям з тканин, одягу.


   
Сьогодні у продажу можна знайти багато різних засобів для виведення плям, але напевно, кожній жінці знайоме почуття розчарування, коли з'ясовується, що вони не працюють. У той же час люди знають безліч відносно «натуральних» способів боротьби з плямами, які застосовувалися століттями, які безпечні та ефективні. Що це за способи?

Чистити потрібно з допомогою ватного або з білої тканини тампона або м'якою щіткою. Засіб для чищення, щоб пляма не розпливалася, потрібно наносити спочатку по контуру, потім пересувати до центру. Починати чистку слабким розчином, при необхідності переходити до більш концентрованого.

Кращий засіб для видалення плям невідомого походження - розведений у воді нашатирний спирт і сіль. Але існують і інші, не менш дієві.

Жирні, масляні, смоляні плями добре видаляються розчинниками та бензином. Але при цьому часто утворюється «ореол», який зникає тільки після хімчистки. Тому їх краще посипати сіллю і обережно потерти, поки воно не зникне. Свіжі плями від жиру можна посипати порошком крейди, який струснути через кілька годин. Ще спосіб: посипати пляму тальком, покрити промокальним папером і залишити до наступного дня. Плями від шпрот, консервів і рослинного масла легко видалити тампоном, змоченим в гасі, а весь виріб потім випрати в теплій воді.

Плями від яєць треба виводити як можна швидше, тому що білкові речовини з часом перетворюються на нерозчинні з'єднання і важко піддаються виведенню. Свіжі, вони видаляються водою з нашатирним спиртом, старі - гліцерином, або сумішшю гліцерину з нашатирним спиртом. Гліцерин слід підігріти до 35-40 градусів, щіткою потерти їм пляму, залишити на 15-20 хвилин і випрати.

Свіжі плями від шоколаду досить потерти розчином нашатирю або концентрованим розчином солі. Старі плями на білих речах можна змочити перекисом водню, через 15 хвилин прополоскати виріб у холодній воді.

Плями від кави і міцного чаю: прати в мильному розчині з 1 чайною ложкою нашатирю на 1 літр води, двічі прополоскати і в теплій, і в холодно, підкисленою оцтом воді. На світлих тканинах такі плями краще обробити підігрітим гліцерином, через 15-20 хвилин промити і просушити рушником.

Плями від червоного вина і ягід, свіжі, натерти сумішшю солі та води, через півгодини промити мильною водою, потім весь виріб прополоскати в теплій воді. Можна вивести і перекисом водню, після чого прополоскати всю річ і висушити на сонці. З льняного полотна такі плями видаляються кислим молоком.

Плями від білого вина потерти шматочком чистого льоду, поки не зникнуть. Можна промити дуже холодною водою.

Плями від пива випрати водою з милом, з шовку - горілкою. Старі - сумішшю гліцерину, винного і нашатирного спирту в рівних частинах плюс 8 частин води.

Плями від поту з вовняних речей виводяться міцним розчином харчової солі або спиртом.

Плями від гарячої праски видаляємо сумішшю 1 ч. ложки перекису водню плюс декілька крапель нашатирного спирту, розведених в половині склянки води.

Плями від цвілі й сирості з бавовняних тканин потрібно посипати шаром сухої подрібненої крейди, покрити серветкою і прасувати теплою праскою.

 (голосів: 0)
Переглядів: 4438