Правова допомога
# Мені 18 років.Батьки розведені 11 років.маю меншого брата.Протягом цих років батько не виділяв нам ніяких коштів,а мама на аліменти не подавала. Чи можна зараз подати на аліменти,щоб батько виплатив їх за 11 років?І чи можу я сама подати на аліменти чи потрібно,щоб це зробила мама?

Аліменти на утримання дітей сплачуються щомісяця до досягнення дитиною повноліття, тобто віку 18 років. При навчанні дитини в навчальному закладі (вищому або середньому) строк сплати аліментів може бути продовжено на весь період навчання. Ще один важливий момент – для аліментних зобов’язань існує термін позовної давності, тобто час, протягом якого аліменти можуть бути стягнуті заднім числом і становить він три роки. Таким чином, якщо Ви не звернулися до суду з питанням сплати аліментів зразу, це можна зробити в будь-який інший час до досягнення дитиною 18 років. За 11 років не вийде такого зробити і взагалі у Вас з аліментами вже нічого не вийде, а ось на молодшого брата Ваша матір може ще стягнути аліменти з Вашого батька.# прошу підкажіть, чоловік продає квартиру, яку приватизував після нашого шлюбу. Раніше вона була не приватизована. Чи потрібна згода дружини на продаж?

Якщо квартира куплена в шлюбі, то вона є сумісно набутим майном, а отже Ви теж є його власником, але якщо Ваш чоловік без Вашої згоди приватизував цю квартиру, то виходить, що це його власність, Ви там не були зареєстровані, а отже є багато питань, такі, як чи є Ви досі в шлюбі, бо з фрази "після нашого шлюбу" не зрозуміло чи Ви є досі подружжям, зверніться до нас в офіс для докладної інформації, або ж постарайтесь побільше точних фактів вказати в наступному питанні.# Доброго дня. Допоможіть будь-ласка розібратися у нашій ситуації. Чи може бути покарана людина і як, якщо вона скоїла навмисний наїзд з автомобілем на інваліда 3їгрупи. Інвалід знаходився на обочині дороги біля свого дому (в селі). Важких тілесних пошкоджень не нанесено, але це і планувалося наїздником.Нанесена психологічна травма. Дякую

Без доказів і свідків Ви не зможете нікого покарати, бо це те саме якби хтось йшов на вулиці впав, потім прийшовши додому сказав, що його побив сусід, мусять бути докази, або провести експертизу автомобіля, зверніться до дільничого інспектора з відповідною заявою, бо інакше це будуть просто безпідставні звинувачення.# Доброго дня.В мене таке питанняя,в 2008 році померла моя мати,після її смерті ми з братом успадкували 2 земельних паї,я отримала ДЕЖАВНИЙ АКТ на свою частку,а брат отримав лише свідоцтво про право на спадщину на земельну частку і помер в 2012 році.Державного акта на його пай не має.У нього залишилась дочка,яка написала відмову на мою користь,але нотаріус не дав нам ї=ї на руки,а якусь довідку,яка не підходить в суді.Оформити вчасно його пай в нотаріуса ми не встигли.Як мені тепер переоформити на себе цю землю?Дякую.

Для початку Вам треба прийняти спадщину за братом, так як Ви не встигли на протязі 6 місяців після його смерті, то Вам потрібно писати позовну заяву до суду на продовження строків прийняття спадщини, тому що без прийняття спадщини нотаріус Вам нічого зробити не може, в позовній заяві нотаріус якраз і виступає, як третя особа, яку вразі, якщо суд погодиться продовжити Вам строки прийняття спадщини (якщо Ви правильно поясните чому строки були пропущені, в чому Вам мусить допомогти юрист, бо не завжди написання "не знав" може вважатись вагомим аргументом) суд зобов'яже нотаріуса видати свідоцтво про прийняття спадщини, а решту питань щодо Вашої землі Ви зможете робити після того, як зробите вищевказані вказівки. Якщо будуть питання щодо написання позовної заяви та решти питань приходьте до нас м. Тернопіль вул. С Крушельницької, 39, оф. 7, тел. (096) 515-21-98# Доброго дня як позбавити спадкоємницю її части в даній ситуації це декілька квдратних метра землі або старенького будинку.СПАДОК ділиться між 3ма, жінкою і двома дочками

Спадкодавець ще живий??? Якщо так, то просто переписати заповіт, новий заповіт анулює старий, а якщо спадкодавець помер, то там вже є безліч ньюансів, просто позбавити спадщини не можете, можете хіба, що в судовому порядку розділити майно на частки, або продати спільно або частково.# добрий день! в мене таке питання мій батько помер він був власником квартири чи можу я оформити квартиру на себе чи на маму??? але є одне но! до мого народження батько був одружений і в нього є ще дочка але вона з ним не жила. ми не давно найшли ордер на квартиру в якому вписана його дочка і попередня жінка і в ордері зазначено що він діє протягом 10 днів! а приписані в квартирі я- мама-сестра моя рідна! скажіть будь ласка чи має право на квартиру дочка батька??? і чи можу я оформити квартиру на маму на себе чи на маму без її відома???

Якщо Ваш батько не склав заповіту, то тоді йде спадкування за законом. Ви з матір'ю йдете по першій черзі спадкування по закону, інша донька по-крові теж рахується спадкоємцем, тільки Ви мусите прийняти спадщину за 6 місяців після смерті батька, всі хто приймуть з цієї черги будуть спадкоємцями.# Згідно з законом України про військовий обовязок, відстрочка надається педагогічним працівникам, які працюють у школі. Чи обовязково це має бути сільська школа, чи будь-яка міська школа? І до якого строку подається довідка про те що працюєш у школі, у військкомат? до першого жовтня чи до першої мед.комісії?

Відстрочка від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності надається педагогічним працівникам з повною вищою освітою, основним
місцем роботи яких є загальноосвітні навчальні заклади, за умови повного навантаження на займаній посаді, - на весь період їх роботи за спеціальністю.

Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії.

Але все ж таки, краще, зверніться безпосередньо до Воєнкомату з цим питанням і вони Вам все дослівно пояснять, які ще треба буде документи здати і куди.# Доброго дня проконсультуйте мене будь ласка в таких питаннях: я розлучена але фамілію після розлучення не міняла, на мене оформлений будинок, зараз зустрічаюся з чоловіком і в майбутньому думаємо одружитися, чи потрібно переоформляти документи на будинок на іншу фамілію, і ще одно запитання, після розлучення дитина живе зі мною, на аліменти не подавала, батько дитини, дитиною не цікавиться, але батьких прав я не позбавляла, мій майбутній чоловік хоче переписати хлопчика на свою фамілію, чи це можливо і яка процедура, дуже дякую.

Не зрозуміло, "оформлений" це успадкований, подарований, куплений за час шлюбу??? Від цих нюансів залежить чи потрібно міняти Вам прізвище, тому формулюйте питання зрозуміло, або ж якщо є можливість, то зверніться до нас на офіс, який знаходиться за адресою: м. Тернопіль, вул. Крушельницької, 39, офіс 7.

А щодо зміни прізвища,то якщо той з батьків, у якого дитина залишилася проживати після припинення шлюбу або визнання шлюбу недійсним, змінив своє прізвище, він має право змінити і прізвище дитини. При цьому необхідно враховувати і наявність згоди іншого з батьків (Вашого колишнього чоловіка), оскільки припинення шлюбу або визнання його недійсним не впливає на обсяг прав батьків. Тобто, якщо Ваш колишній чоловік не буде проти, то Ви можете змінити прізвище.

Рекомендую розпочати з подання документів у відділ РАГС за місцем Вашого проживання.
Потрібні документи:
- заява батьків про зміну прізвища малолітньої дитини (за встановленою формою)
- паспорти батьків
- свідоцтво про розірвання шлюбу
- свідоцтво про народження дитини
- згода дитини у випадку досягнення нею 7-ми літнього віку.

Процедура детально регулюється Наказом Мінюсту від 26 вересня 2002 року N 86/5 "Про затвердження Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану".

Але, якщо ж Ваш чоловік буде проти, то Ви можете змінити прізвище дитини лише у судовому порядку,довівши,що батько не приймає участі у спільному утриманні та вихованні дитини.# Якщо сусіди не дають спокійно жити. Постійно жорстко вбивають чи калічать собак, що живуть на нашому подвір'ї, завалюють подвір'я сміттям чи тілами дохлих тварин,отруюють рослини, розпиляючи отруту через паркан, кидають різні предмети прямо в наших неповнолітніх дітей неповнолітніх дітей,пиляють гілки наших дерев, постійно нецинзурно висловлюються,постійно ламають паркан зараз і того гірше погрожують вбити. Всі інші сусіди навколо, які вже не перший рік потерпають від знущань двох "пенсіонерів інвалідів" згодні боротися за свій спокій, адже прості вмовляння не діють. Чи можна захисти свої права законним способом, адже надалі та життя не можливе?

Зверніться із заявою до дільничого інспектора міліції по місцю проживання.# Добрый день!В нашей семье воспитывается двое биологических детей и двое детей под опекой.Скажите пожалуйста является ли наша семья согласно законодательству Украины многодетной семьей?И можем ли мы претендовать в связи с этим на соответствующие льготы?Какой орган выдает подтверждающие статус документы?

Закон України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" зазначає, що сім'я з дітьми - це поєднане родинними зв'язками та зобов'язаннями щодо утримання коло осіб, у якому виховуються рідні, усиновлені діти, над якими встановлено опіку чи піклування. Роз'яснюючи ці норми, Міністерство юстиції України у відповідному Листі (від 5.05.2010) вказало, що багатодітною сім'єю є сім'я, в якій виховується троє та більше дітей (рідних, усиновлених та дітей, над якими встановлено опіку чи піклування).
З 1 січня 2012 року до складу багатодітної сім'ї будуть включатися також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років. Отже, Ви є багатодітною сім'єю.

Статтею 13 Закону України "Про охорону дитинства" багатодітним сім"ям передбачено такі пільги :
- 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством;
- 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання, водопостачання та водовідведення) у межах норм, визначених законодавством;
- 50-відсоткова знижка вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством;
- 50-відсоткова знижка вартості палива в межах норм, визначених законодавством,у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;
- абонентна плата за користування квартирним телефоном у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.
Та ряду інших пільг, повязаних з роботою, освітою, охороною здоров'я, транспортні пільги, житлове та пенсійне забезпечення.

Документами, що підтверджують статус багатодітної сім’ї та її право на отримання пільг, є посвідчення батьків та дитини з багатодітної сім‘ї. Для отримання посвідчення потрібно звернутися до структурного підрозділу у справах сім'ї, молоді та спорту районної держадміністрації Вашого міста.# Добрий день! Мені потрібна консультація. Вже,як більше трьох років, ми не можемо продати дім померлих батьків мого тата. Так вийшло, що він єдиний, хто може розпоряджатися ним. Він там прописаний, а його брат, мій дядько, відмовився від спадщини в його користь.Документи він почав оформлювати, та покинув. Причиною цього є його алкогольна залежність. На наші, з мамою прохання, він не реагує. Дім в поганому стані, і, є ймовірність, що незабаром повалиться. Тому, ми шукаємо поради. І хочемо скоріше це вирішити.Можливо, вирішити це, склавши довіреність на мене? Мені вже 20 років. Батьки юридично перебувають у шлюбі.

Якшо будиноу переданий по спадщині, то це безпосередньо власність Вашого батька і не важливо чи Він п'є чи ні, потрібна його згода.# Доброго дня. підкажіть будь ласка вихід із ситуації: на квартирі поживають наймаачі орієнтовно вже 10 років, але проживають без будь якого договору і приписки. Місяць назад власник хотів їх виселити, а вони говорять що мають по закону три місяці, щоб знайти житло. Чи потрібно документально робити повідомлення про виселення? В які органи слід звернутися за допомогою і взагалі на що люди можуть претендувати без договору найму і приписки (внесення у будинкову книгу)???? дякую

Власник може розпоряджатися майном на свій розсуд, а отже ніяких прав, а особливо таких, як прописка чи претендування на квартиру власника ці особи не мають, а 3 місяці на виселення мають право люди, які проживають за договором оренди, а отже їхній договір, якщо і був, то закінчився років 10 тому, тоді згідно ст.169 ЖКУ Виселення наймача в разі припинення договору найму жилого приміщення: у разі припинення договору найму жилого приміщення в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, наймач і особи, які проживають разом з ним, зобов'язані звільнити жиле приміщення, а в разі відмовлення - підлягають виселенню в судовому порядку без надання іншого жилого приміщення.# Коло спадкоємців першої черги четверо дітей. Заповіт складений на 2-х. Як діяти іншим двом.

На кого складений заповіт той і є спадкоємцем, але якщо є можливість переписати заповіт, то попередній заповіт буде автоматично анульовано і буде діяти другий заповіт, де вже буде 4 спадкоємців, але є і такі виключення згідно з Цивільним кодексом України коли встановлюється право на обов'язкову частку в спадщині неповнолітнім або непрацездатним дітям спадкодавця (в тому числі усиновленим), а також непрацездатній дружині, батькам (усиновлювачам) і утриманцям померлого, які успадковують, незалежно від змісту заповіту, щонайменше дві третини частки, яка належала б кожному з них у разі спадкоємства за законом.# Добрий день! Мій чоловік платив аліменти на дитину від першого шлюбу . Одного разу мати дитини покинула дочку та поїхала у невідомомому напрямку. Опіка забрала дитину у дитячий будинок. Ми оформлюємо документи , щоб дівчинку забрати. Але виконавча служба каже, що чоловік зобов"язаний і надалі сплачувати аліменти матері. Це на якій основі? Адже мати не піклується про дитину, дівчинка на державному забезпеченні, ми постійно її навідуємо. Подали позов про припинення виплати, а нам кажуть, що можна тільки зменшити. Що робити? Підкажіть , згідно яких статей можна скасувати аліменти?

Жінці аліменти виплачуються в окремих випадках, таких, як каліцтво і тому подібне, а отже Ваш чоловік виплачує аліменти на дитину і буде їх платити незалежно від того, де матір. В Вашому випадку потрібно позбавляти матір батьківських прав (якщо це ще не зроблено), робити опіку над дитиною, забирати її з дитбудинку і подати в органи опіки ряд документів, що Ви є батьками дитини і тільки тоді Ви можете говорити про зняття аліментів.# Якщо чоловік постійно погрожує чи можна це засвідчити у нотаріуса застрахувавши цим себе. міліція робила попередження, але там багато знайомих і з часом скарга може і загубитися. Дякую

нотаріус справжність подібних фактів не засвідчує подібних фактів, у цій ситуації потрібно оскаржувати дії міліції# Доброго дня! Питання - чи може покупець будинку бути прописаний у ньому ДО його купівлі? Тобто, чи не вимагатиме нотаріус від покупця (який вже прописаний) виписатися, щоб на момент укладення угоди купівлі-продажу у будинку взагалі ніхто не був прописаний?

Нотаріус не вправі вимагати вчинення подібних дій# що потрібно вказати у дорученні фізичної особи іншій фізичній особі для зняття з реєстраційного обліку?

якщо Ви маєте на увазі реєстр фізичних та юридичних осіб, то доручення повинно містити твердження про окрему дію, а саме преставництво інтересів у відділі державних реєстраторів ТМР з приводу реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця такого то.# Як звільняті працівніків у зв'язку з конфлікту колективов взаємною згода сторін не могла

не ясно# Доброго дня! У мене така ситуація: з 1 вересня 2011 року працювала в гімназії по контракту, який закінчився 31 травня 2012 року. 5 червня звернулась до центру зайнятості, принесла усі потрібні документи, але спеціаліст повідомила, що виплата по безробіттю мені буде мінімальною, в той час коли мені відомо, що перші 3 місяці виплачують 100відсотково заробітну плату, яка у мене була 1800 гривень. Роз"ясніть, будь ласка, цю ситуацію. Наперед дякую!

Відповідно до п. 1.2. постанови фонду загальнообовязкового ДЕРЖАВНОГО СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ НА ВИПАДОК БЕЗРОБІТТЯ від 12.04.2012 N 327 Зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 4 травня 2012 р. за N 715/21028,установити виплати, передбачені частиною першою статті 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття",, з урахуванням норм, передбачених в абзаці п'ятому пункту 3 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", у розмірі: з 1 січня - 825 грн., з 1 квітня - 841 грн., з 1 липня - 847 грн., з 1 жовтня - 860 грн., з 1 грудня - 872 гривні.# Я хочу відкрити курси іноземної мови (англійської), маю вищу незакінчену освіту (диплом бакалавра). Наскільки мені відомо, омжна зареєструвати підприємство даного типу як надання освітніх послуг, тоді не потрібно мати ліцензію, бо не буду видавати дипломи держ. зразка. Підкажіть, будь ласка, як має проходити процедура реєстрації, які документи потрібні і скільки часу це може зайняти. дякую за відповідь

Для початку Вам потрібно у відділі державних реєстраторів взнати, чи можете Ви займатися своєю діяльністю не як юридична особа, а як субєкт підприємницької діяльності.# Доброго дня!Існує боргова розписка на певну суму, завірена нотаріусом .Гроші частково повернуто,але це ніде не задокументовано.Тепер позичальник звернувся до суду про повернення всієї суми.Як можна вирішити цю проблему?Дякую.

Вам потрібний представник у судовому засіданні. для визначення правової позиції запрошую Вас до нас на офіс, який знаходится за адресою : м. Тернопіль, вул. Крушельницької, 39, офіс 7. 0965152198# як звільняти працівників у зв'язку з конфлікту колективою взаємною згодою сторін не могла

Сформулюйте питання зрозуміло# Доброго дня! Я б хотіла запитатись чи можу я законно змінити рік народження? Мені 15 я закінчила 9 клас дальше буду начатись заочно і хотіла б піти працювати або з біржі на профнавчання, але для цього потрібно мати 16 років і паспорт.Підскажіть що мені робити...

1. За загальним правилом повна цивільна дієздатність настає з моменту досягнення повноліття або з моменту реєстрації шлюбу до досягнення повноліття. В цих випадках повна дієздатність виникає автоматично з моменту настання вказаних юридичних фактів. Однак повна дієздатність в передбачених законом випадках може бути також надана фізичній особі спеціальними актами держави. В цьому разі прийнято говорити про цивільно-правову "емансипацію" особи.

2. ЦК до підстав надання фізичній особі повної цивільної дієздатності відносить: а) перебування у трудових обов'язках особи, яка досягла 16 років; б) запис неповнолітньої особи матір'ю або батьком дитини; в) бажання особи, яка досягла 16 років, займатися підприємницькою діяльністю. Саме зазначені факти, на думку законодавця, свідчать про зрілість психіки фізичної особи та здатність повною мірою самостійно набувати цивільних прав та обов'язків, виконувати їх та нести відповідальність за їх невиконання.

Чекайте 16-річчя.# Добрий день!Така ситуація- мати померла 2003р., з спадкоемів залишилися двоє синів,на одного зних, який прживав разом з нею, був складений заповіт, але він не оформив спадщину і не отримав свідоцтво про право на спадщину. У цьому році він помер, як брат повинен оформляти спадщину? Інших родичів, які могли б претендувати на спадок не має. В нотаріальній конторі нам пояснили, що потрібно оформлювати подвійну спадщину- з матері на померлого брата ,а потім уже на нинішнього спадкоемця і плата за оформлення теж подвійна. Чи правильно це?

У цій ситуації мені потрібно поставити ряд питань до спадкоємця, а тоді після одержання відовіді на них зробити аналіз ситуації, та надати Вам консультацію. рекомендую звязатия зі мною за номером 0965152198# Скажіть будь-ласка, чи є обмеженяя в розміщенні реклами на власному легковому автомобілі, який буде їздити тільки по території України? Чи потрібні спеціальні дозволи від ДАІ чи ДПІ? Якщо так, то який це закон і коли прийнятий? Наперед дякую.

З метою виконання вимог законодавчих i нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху при розміщенні реклами на транспорті та встановленні рекламних носіїв у межах відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць i доріг, здійснення контролю Державтоінспекції за цією діяльністю наказом МВС України від 23.07.2001 р. № 583, зареєстрованим у Мін’юсті України 01.08.2001 р. за № 652/5843, затверджено Положення про порядок узгодження розміщення реклами на транспортних засобах та встановлення рекламних носіїв у межах відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць i доріг. Для одержання відповідей на Ваші запитання пропоную ознайомитись з вище вказаним Положенням.# Я працюю майстром виробничого навчання у навчальному закладі на ставку, чи можу я працювати за сумісництвом в іншому навчальному закладі, якщо в Контракті окремим пунктом прописано: "Надавти можливість педагогічному працівнику П.І.Б. працювати за сумісництвом, на умовах погодинної оплати, а також займатися підприємницькою діяльністю відповідно до чинного законодавства"?.До якого правового документу звернутися? Якщо можливо, то чи потрібно адміністрації писати заяву на той час, кили не будеш на основному місці роботи на протязі дня? Дякую.

Відповідно до ч.2 ст. 21 Кодексу законів про працю України працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін. Відповідно до ч. 2 ст. 102 з значком 1 Умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій визначаються Кабінетом Міністрів України.

Нижче наводим назву положення та реквізити

Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій
Наказ Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 року N 43 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
30 червня 1993 р. за N 76.
Згідно з частиною другою статті 21 Кодексу законів про працю України працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін. Ця норма закону дозволяє працівникам, крім основного трудового договору, укладати трудові договори про роботу за сумісництвом.

Робота за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій регулюється постановою Кабінету Міністрів України "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій" від 03.04.93 р. N 245 та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженим наказом Мінпраці, Мін'юсту та Мінфіну від 28.06.93 р. N 43, зареєстрованим в Мін'юсті 30.06.93 р. за N 76.

Згідно з пунктом 1 вищезазначеної постанови Кабінету Міністрів України робітники, спеціалісти і службовці державних підприємств, установ і організацій мають право працювати за сумісництвом, тобто виконувати, крім своєї основної, іншу роботу на умовах трудового договору. На умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина у вільний від основної роботи час. Тобто працівник не може виконувати в один і той же час (наприклад, з 9-00 до 18-00) роботу як за основним місцем роботи, так і на роботі за сумісництвом.

Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Оплата праці сумісників провадиться за фактично виконану роботу.

Визначення терміна "ненормований робочий день" міститься у Рекомендаціях щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінпраці та соціальної політики України від 10.10.97 р. N 7.

Ненормований робочий день - це особливий режим робочого часу, який встановлюється для певної категорії працівників у разі неможливості нормування часу трудового процесу. У разі потреби ця категорія працівників виконує роботу понад нормальну тривалість робочого часу (ця робота не вважається надурочною). Міра праці у даному випадку визначається не тільки тривалістю робочого часу, але також колом обов'язків і обсягом виконаних робіт (навантаженням).

У пункті 3 Рекомендацій зазначається, що додаткова відпустка працівникам з ненормованим робочим днем надається як компенсація за виконаний обсяг робіт, ступінь напруженості, складність і самостійність у роботі, необхідність періодичного виконання службових завдань понад встановлену тривалість робочого часу.

Стаття 8 Закону України "Про відпустки" встановлює працівникам з ненормованим робочим днем додаткову відпустку саме за характер праці, а не лише за роботу понад встановлену норму робочого часу. Таким чином, при визначенні тривалості додаткової відпустки працівникам з ненормованим робочим днем за особливий характер праці необхідно враховувати всі перелічені вище фактори.

На працівників, які працюють на умовах ненормованого робочого дня, поширюється встановлений на підприємстві, в установі, організації режим робочого часу. У зв'язку з цим роботодавець не має права систематично залучати працівників, які працюють за таким режимом, до роботи понад встановлену тривалість робочого часу.

Згідно зі статтею 8 Закону України "Про відпустки" працівникам, які працюють на умовах ненормованого робочого дня, надається додаткова відпустка тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Список професій, посад працівників з ненормованим робочим днем з зазначення конкретної тривалості відпустки затверджується на підприємстві як додаток до колективного договору у межах встановленої семиденної тривалості розглянутої додаткової відпустки.

Ненормований робочий день не застосовується для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем

За основним місцем роботи, крім щорічної основної відпустки тривалістю 24 календарних дні, йому може надаватися щорічна додаткова відпустка за ненормований робочий день, тривалістю від 1 до 7 календарних днів, а на роботі за сумісництвом він має право лише на щорічну основну відпустку тривалістю 24 календарних дні.

 # Добрий день. На даний момент перебуваю у шлюбі але проживаємо окремо, є дитина якій виповнилось 2,5 місяці. Дружина не дає змоги бачитись з дитиною, по телефону аргументує це тим, що такий батько їй не порібний. Розмова закінчується криком, матом, образами, не з моєї сторони, діє по принципу "Я мати, я краще знаю", на мої слова, що дитина повинна знати свого батька і відчувати його любов, каже що я їй не потрібний. Переїхала жити до своєї матері через 2 тижні після народження дитини, спочатку при моїх спробах побачити дитину влаштовувала істерики, незрозумілі крики, образи... Після того місяць мав можливість приходити до дитини (почав надіятись, що хочаб щось зрозуміла і не буде перешкоджати бачити дитину) помилявся. Подзвонив запитав як дочка, чи завтра буде вдома, щоб її побачити, що купити (памперси, одяг...), почув у відповідь, щоб більше не заходив, тиїй не потрібний, відповідь (якщо її так можна назвати) - чергова істерика. Звертався у орган опіки, сказали, що можна зробити багато чого але це не забезпечить того щоб бачитись з дитиною, тому що навіть якщо за рішенням суду мені призначать дні відвідувань, існує безліч варіантів для відмовок: дитина тільки поїла, дитина ще не їла, дитина хворіє та й просто не відкрити двері.... Список можна продовжувати. Ускладнює ситуацію й те , що теща конкретно настроює дружину проти мене (в принципі шлюб знищила саме вона). Що робити в такій ситуації, і хто може допомогти у цьому питанні?

Потрібно зайти до нас на офіс, м. Тернопіль, вул. Крушельницької, 39, офіс 7.відповідно до ст. 158 сімейного кодексу за заявою того, хто проживає окремо від має право подати заяву до органу опіки і пклування для визначення способів участі у вихованні дитини. Рішення органу є обовязковим до виконання. Особа, яка ухиляється від виконання рішення зобовязанна відшкодувати моральну та матеріальну шкоду.# доброго дня.підкажіть будьласка,у мене така ситуація-я з чоловіком розлучена,у нас є спільна дитина,але я вийшла заміж в друге та з новим чоловіком та дитиною виїхала закордон.колишнійй чоловік з дитиною не спілкувався і не спілкується,на аліменти я не подавала.зараз колишній чоловік написав заяву в ЗБУ,що може мені за це бути?і чи мають право постійно дзвонити моїм батькам-зідним?або викликати повісткою?щиро дякую.

Питання відповідальності буде залежати від того, яким чином Ви ввезли дитину закордон, чи давав на це згоду батько та яким чином вироблялися документи на виїзд. У випадку проведення оперативно-розшукові заходів перераховані дії працівників правоохороних органів є законими. Дана ситуація є серйозною та потребує детального вивчення. Якщо Ви не маєте можливості до нас підійти для повного опису ходу подій, то рекомендую звязатися з нами через emeil : nazar.voytovuch@gmail.com В листі детально опишіть ситуацію від початку до кінця. Ми спробуємо Вам допомогти.# Доброго дня.В мене таке питання,чи має право дружина без моєї згоди приватизувати будинок,якщо всі первинні документи на мене.В БТІ сказали,що так.Будинок спільнонажите майно.

Для того. щоб точно, повно та правильно відповісти на Ваше запитання мені потрібно подивитися на правоустановлюючі документи на обєкт нерухомості та поставити Вам ряд питань. мій номер телефону 096 5152198. Назар.# Добрий день! У мене запитання: Чи можу я тимчасово призупинити підприємницьку діяльність (ЮО приватне підприємство)? Причина – зміна напрямку діяльності . Чи обов’язково займатися ліквідацією, а через деякий час знову реєструватися.

Можете, для цього потрібно звільнити всіх працівників( включно з директором та бухгалтером), себе як засновника призначити директором без одержання заробітної плати, повідомити банк, про призупинення діяльності та не проводити жодних фінансових операцій.# Доброго дня! Скажіть, будь-ласка, чи надає держава кредити на отримання житла молодим сім"ям? На даний час я, чоловік і 2річна донечка проживаємо у будинку батьків.Хочемо придбати житло у кредит, але не знаємо куди необхідно звертатися, які документи потрібно мати при собі? В мене ще таке питання, кількість дітей враховується напротязі усього періоду кредитування чи тільки на момент оформлення кредиту. Наперед дякую за допомогу.

А Ви спробуйте "загуглити" надання кредиту молодим сімям для купівлі житла, переконаний, що Ви знайдете там усі відповіді. Хто шукає, той знаходить.# Доброго дня. Скажітьбудь-ласка чи може мій чоловік продати квартиру без мої згоди?Квартира оформлена на ньому але я з дитиною також там прописані.

ні.# Доброго дня. Скажіть будь-ласка чи може чоловік продати нашу квартиру якщо він власник?Я з дитиною там теж прописані.квартира була придбана у шлюбі.але ми ще не розведені.

Майно, яке набуте подружжям за час шлюбу є їхньою спільної сумісною власністю. Відповідно без Вашої згоди жодного відчуження останього не відбудеться.# Добрый день! У нас возникла проблема с квартирой, моя мама доверилась подруге и переписала на нее квартиру что бы та взяла кредит, сейчас она отказивается платить, скажите какие действия нужно предпринимать, куда обращатся?

Що означає "Перепісала"? По цій справі варто звернутися до нас на офіс.# Доброго дня! Проясніть, будь ласка, таку ситуацію. Я вже більше 10 років проживаю в м. Тернопіль, тут вийшла заміж, тут народила дитину, тут проживаю з чоловіком, хоча реєстрація мого місця проживання по паспорту - село Бучацького р-ну. Тобто зареєстрована я в селі, але фактично проживаю в Тернополі. Нещодавно мені знадобилася довідка з сільської ради про те, що я не є членом особистого селянського господарства для центру зайнятості, але сільська рада відмовляється видати таку довідку, мотивуючи тим, що прописана я в селі, а тому є членом особистого селянського господарства. Проте, я не є власником земельної ділянки (й будинку в селі також - це власність матері), ніколи не писала ніяких заяв на вступ в таке членство чи виділення мені землі під господарство(земля під господарство виділена бабусі та батькові), фактично там не проживаю й не користуюся жодною земельною ділянкою, про що можуть засвідчити всі сусіди. Й такі от питання: як й хто визначає, й на основі чого визначає чи є я членом особистого селянського господарства? Чи правомірно тільки на основі прописки присвоювати мені членство в особистому селянському господарстві? Чим я можу керуватися вимагаючи в сільської ради потрібну мені довідку, що я НЕ є членом селянського господарства? Поки що я написала заяву в сільську раду з проханням видати мені цю довідку, але заяву також відмовлялися зареєструвати, поки я не пригрозила скаргою в прокуратуру. Допоможіть, будь ласка, розібратися в ситуації. Буду вдячна за відповідь та допомогу.

Перш за все дані питання регулюються ЗУ «Про особисте селянське госоподарство» від15 травня 2003 року № 742-ІV, постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 р. № 219., це перші документи якими Ви можете керуватись при вирішені спору із Сільською радою.

Згідно Закону України «Про особисте селянське господарство» від15 травня 2003 року № 742-ІV, ст.1 «Особисте селянське господарство - це господарська діяльність, яка проводиться без створення юридичної особи фізичною особою індивідуально або особами, які перебувають у сімейних чи родинних відносинах і спільно проживають, з метою задоволення особистих потреб ……….. »
Відповідно давати Вам відповідь мотивуючись тим, що Ви «прописані» в селі, а насправді там не проживаєте,- є незаконною!!!. Оскільки згідно ст. 29 Цивільного кодексу України,: «п1. Місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.»

Згідно з п. 2. 18. 9 Інструкції з ведення погосподарського обліку в сільських, селищних та міських радах, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 18.04.2005 р. № 95, у погосподарській книзі (формагосподарського обліку № 1) для громадян – членів домогосподарств, яким відповідно до чинного законодавства виділено земельну ділянку для ведення ОСГ ………… – для особистого підсобного господарства), записуються вид і дата документа, який установлює право власності або право користування цією ділянкою, для інших членів домогосподарства –робиться відмітка «чл. ОСГ» про участь у веденні ОСГ відповідно до Закону.
Органи місцевого самоврядування відповідно до погосподарської книги видають громадянам – членам домогосподарств довідку довільної форми, в якій відображено членство в ОСГ, виділення земельної ділянки для ведення ОСГ із зазначенням площі такої ділянки або припинення ведення ОСГ чи вихід з такого господарства.

Відповідно вияснити, чим мотивує Сільська рада свою відмову у видачі конкретного документа?, чи є відповідний запис у погосподарській книзі який установлює право власності або право користування цією ділянкою, якщо Ви є членом ОСГ вимагайте видачі довідки з витягом із погосподарської книги про даний факт.
На будь які безпідставні відмови з боку органів місцевого самоврядування звертайтесь із вмотивованими скаргами з використанням вищевказаної інформації в органи прокуратури, реакція на беззаконні дії працівників Сільської ради буде миттєвою та результативною!!!# Добрий день! Скажiть будь-ласка яким конкретно нормативним актом (законом) регулюеться питання про нерозподiлену частку Статутного фонду пiдприемства. При оформленнi спадщини - було оформленно 75 %, та оскiльки пройшов рiчний термiн, на iншi 25 % нiхто не претендуе, нерозподiлена частка переходить до засновника.Потрiбно знати який конкретно закон вирiшуе це питання.Дякую!

Частина 5 ст.147 Цивільного кодексу України передбачає, що частка в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю переходить до спадкоємця фізичної особи або правонаступника юридичної особи – учасника Товариства, якщо статутом Товариства не передбачено, що такий перехід допускається лише за згодою інших учасників Товариства.Статутом Товариства може бути передбачене обмеження щодо можливості переходу частки учасника Товариства до спадкоємців лише за згодою учасників Товариства. Висловити згоду на перехід частки спадкоємцям повинен кожен учасник Товариства. Для уникнення спорів в майбутньому можна запропонувати наступний варіант, щоб таку згоду на вступ спадкоємця до Товариства кожен учасник Товариства надавав у письмовій формі. У випадку відмови спадкоємця від вступу до Товариства або відмови Товариства в прийнятті в нього спадкоємця, йому видається частка в майні Товариства, що належала спадкодавцю, вартість якої визначається на день смерті особи, в грошовій або в натуральній формі, на підставі довідки або свідоцтва. У випадку, коли спадкоємців немає тоді застосовуються норми ст. 1277 Цивільного Кодексу України, а саме :
1. У разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом,
усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов'язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.

2. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.

3. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

4. Територіальна громада, яка стала власником відумерлого майна, зобов'язана задовольнити вимоги кредиторів спадкодавця, що заявлені відповідно до статті 1231 цього Кодексу.

5. Спадщина, не прийнята спадкоємцями, охороняється до визнання її відумерлою відповідно до статті 1283 цього Кодексу.# Здравствуйте. Я за дипломом учитель математики и физики с 32 летним стажэм. С 1991 года преподаю информатику(прошла курс переподготовки - есть удостоверение на право преподавания).Тогда еще учителей информатики не готовили. Теперь ВУЗ готовит учителей информатики и у меня забирают информатику и дают физику, которую я не преподавала вообще. Правильно ли поступает дирекция?

Для надання вичерпної та правильної відповіді на Ваше запитання мені необхідно перечитати умови Вашого трудового договору.# # Доброго дня! Чи має право директор не приймати мою заяву на звільнення?

Ні не має, для того, що подати належним чином заву можнп направити рекомендованою кориспонденцією з отриманням повідомлення про вручення.# Доброго вечора. Я, Володимир, працюю фельдшером ПШМД комунальної лікарні. На даний момент проходжу курси підвищення кваліфікації. Чи законно те, що мені не видали відрядне посвідчення, мотивуюючи тим, що немає грошей?

Така відмова незаконна, при умові що заклад в якому ви працюєте направив Вас на дане навчання та видав Вам відповідне нправлення.# Підкажіть будь-ласка. Чоловік отримав у спадок по закону квартиру від своєї матері. Чи може він її продати/подарувати без згоди дружини. При отриманні спадку вони вже перебували у шлюбі. І в якому нормативному документі це сказано? Мені повідомили нібито за останній рік відбулись зміни в законодавсті з цього приводу, чи справді так?

Так може, оскільки дане майно являється його приватною особистою власністю, ст.57 Смейного кодексу України.# Добрий вечір. Минулого року замовила поштою набір карток "У світі дикої природи". Отримавши І-й комплект одразу сплатила, але наступні номери не надходили, тому через деякий час відмовилась від послуг. Та мені почали надходити листи із сумою заборгованості за набори, яких я навіть не бачила. Тепер вони нараховують мені штрафи за несплату і надсилають листи з погрозами передачі моєї справи у Чорний список Боржників, заборони виїзду за кордон, виїзною групою на місце роботи, передачею справи до суду. Ці погрози дійсні, чи лише психологічне залякування? Що мені робити, як захищатись? Платити за "повітря" не хочу принципово. Допоможіть будь ласка. Дуже дякую.

Поки що це лише залякування, адже для внесення в Чорний список необхіно що борг був визнаний судовим рішенням. Також необхідно зясувати при яких умовах Ви здійснювали дані замовлення, і чи Вашим одноразовим платежем та отриманням першої партії товару не було підтвердженням укладення публічно-правової угоди що підлягає до виконання, а тако, небхідно ознайомитись з текстами даних листів, для надання більш грунтовної консультації.# Добрий день! Чоловік і дружина розлучилися в червні 2006 року за рішенням суду, без майнового спору за позовом дружини. В позовній заяві вона пише, що з липня 2005 року вони проживають окремо, спільне господарство не ведеться, спільних дітей не мають... У жовні 2005 року чоловік придбав квартиру на своє ім'я і був зареєстрований в ній один. В грудні 2009 року склав заповіт на жінку, яка його доглядала. Помер 7 січня 2010 року. Похованням померлого займалася доглядальниця. Спадкоємиця (доглядальниця) згідно заповіту в шестимісячний термін подала заяву на отримання спадщини. В листопаді 2010 року вона прийняла спадщину. Колишня дружина в грудні 2010 року звернулася з позовом до суду дати їй 2 місяці для подання заяви на отримання спадщини, так як вона по причині хвороби не змогла звернутися вчасно, вказуючи, що вона являється його дружиною, і додає до заяви копію свідоцтва про одруження. Спадкоємиця виступає як відповідач, а колишня дружина як позивач хоче відсудити 1/2 квартири. Спадкоємиця з позовом не згідна, так як по заповіту їй перейшло все майно і колишня дружина з'явилася майже після роковини смерті, про її існування взагалі ніхто не знав, померлий про неї не згадував. Вона навіть не знала, що його вже немає в живих... Зі сторони відповідача є оригінали документів: рішення суду про розірвання шлюбу від 23.06.2006 р, документи на квартиру, документи по спадщині, а також свідки... Зі сторони позивача є: оригінал довідки з лікарні про її хворобу Свідоцтво про розірвання шлюбу жодна зі сторін не має, чи є це головним фактором, чи рішення суду достатньо? Підкажіть яке рішення суду? Чи має право на спадщину колишня дружина?

Якщо майно поридбане після винесення даного рішення, то дане майно являється особистим майном заповітодавця і колишня дружина не має на дане майно ніяких прав. При кваліфікованому представницві в суді Ваших інтересів колишній дружині повинні відмовити.# Работник не ходит на работу с 01,03,2011 года, на звонки не отвечает, проживает с женой и ребенком. От предприятия отправили ему заказное письмо с уведомлением, с просьбой сообщить, что с ним случилось. Ответа от работника нет. На 22,03,2011 ничего о нем на предприятии не известно. Можно ли его уволить за прогулы с 01,03,2011?

Так можна, у відповідності до п.4 ст.40 КЗпП,але необхідно прогули зафіксувати Актами та на підставі цих актів оформити відповідний наказ, при умові що Ви підписали відповідний договір.# Здравствуйте. У меня такая ситуация. Я работаю учителем 2 года. У меня целевое направление, по которому я обязана отработать 3. Но в этом году я получила второе высшее образование – финансы. И хочу уйти с школы. Обязана ли я отрабатывать 3 год? Если да и я все равно откажусь, то чем мне это грозит? Заранее спасибо!

Так необхідно, оскільки невідпрацювання 3 року може потягнути звернення органу(видавника напрвлення) до суду з заявою про стягнення оплати за навчання.# Доброго вечора. Чи може суд призначити виплачувати частину квартири колишньому чоловіку, квартира однокімнатна, я власник, чоловік не прописаний, якщо у мене двоє спільних неповнолітніх дітей і мінімальна зарплата. Якщо так, то в якому розмірі і чи береться до уваги моя зарплата. Аліменти не призначались(я не подавала).

Якщо, право власності на квартиру було набуто до взяття шлюбу, або ж перейшло Вам по спадщині, чи було подаровано Вам особисто, то це Ваша особиста власність та поділу не підлягає. У всіх інших випадках Ваш чоловік претендує на 12 даної квартири. І суд просто повинен захистити його права на 12 даної квартири. стосовно аліментів то це окрема тема, оскільки, якщо вони не виплачуються, то необхідно звертатись до суду. Може, але не більше 25% від Вашої заробітної плати(офіційної).# Моя кв-ра остання по коридору.Сусіди всупереч моєї згоди зробили самовільну забудову частини коридору під моєю кв,забудувавши зап.вихід на сходову клітку.Прим-ня використовують як господарське:варять їсти,зберігають сміття,овочі...Шумоізоляція відсутня.Чутно навіть шкварчання на сковороді.Постійно ходять туди-сюди(моя кв-ра опинилась між забудовою і кв-рою сусідів)Суміжна стіна моєї кімнати і забудови потріскалась.Прим-ня само по собі аварійне і спричинило таку загрозу моїй кімнаті.С/рада, каже,не розібравшись,видала ордер сусідам на дане прим-ня,дізнавшись про таку ситуацію після моїх скарг.Прокуратура визнала прим-ня самов.буд-вом та зазначила що видачею ордеру права с/р не порушені.Я зверталась в суд:про усунення перешкод у користуванні;про визанная ордеру недійсним але мені відмовлено в задоволенні хоча с/рада позови визнавала.Сусідка дійсно перебувала на квартчерзі.Хто повинен бути позивач,предмет позову чи взагалі ордер на самовільну забудову можна визнати недійсним і позбутись наглюк?

Можна, але тільки звернувшись до суду. Коли було винесено рішення суду?# Доброго дня! Проживаємо в кооперативній квартирі, поверхом вище проживає сім'я з двох річною дитиною, після настання двадцять третьої години дитина починає бігати по квартирі що дуже порушує спокій у нашому помешканні і це продовжується до першої години ночі, на усні попередження відповідають тільки грубістю і погрозами. Як бути в даній ситуації і куди звертатись? Будемо дуже вдячні!

Звернутись із заявою до дільничого інспектора міліції по місцю проживання, а також з відповідною заявою в ЖЕК.# після розірвання шлюбу жінка подала поозвну заяву до суду про стягнення аліментів і двоє дітей проживали з нею.Чоловік сплачував аліменти, а потім одна дитина, якій 16 років перейшла проживати до батька, але він сплачує аліменти на двох дітей, а в СК зазначено, що аліменти сплачує той з батьків, який проживає окремо від дитини.Він має право звернутись до сулу про скасування аліментів?Який необхідно подати до суду процесуальний документ?Дякую

Позовну заяву.# Моя прабабуся прожила в цивільному шлюбі з чоловіком. Будинок, в якому вони проживали належав цьому чоловікові, але прабабуся була прописа в ньому, і це було зазначено в "домовій" книзі. В цього чоловіка ні дітей, ні дружини не було. Проте він мав сестер та братів (скільки,-не відомо). Чоловік повідомив своїм родичам про те,що після його смерті його цивільна дружина(моя прабабуся) має право жити в будинку до смерті і ніхто не повинен її виганяти. От вона і прожила в ньому до смерті (померла вона 2 роки тому).За 30 років після смерті чоловіка ніхто ні разу із його родичів не цікавився цим будинком. Із документів я маю "домову" книгу, проект будинку та дозвіл на проект. Хочу зауважити, що приватизація будинку не проводилась близько 50 років, тобто, напевно, в проект міста цей будинок не був занесений. Єдиний син моєї прабабусі помер. Залишилось 4 сини, і жоден з них, крім мого батька, претендувати на цей будинок не збирається. Чи можна якимсь чином доказати, що будинок належить прабабусі, як дружині власника? І у зв'язку з її смертю, тепер власниками будинку є діти та онуки?

Спершу необхідно встановити чи вступили родичі чоловіка Вашої прабабусі в спадщину, Це можна дізнатись в Державній нотаріальній конторі. Якщо, родичі чоловіка Вашої прабабусі не вступилив спадщину, то слід звертатись до суду із позивом про визнання права власності.# Добрий день. Мій земельний пай знаходиться в оренді з 2006 г до 2016г з орендною платою 1,5%. Нещодавно дізнався що є указ президента яким встановлена мінімальна плата 3%.Скажіть, будь ласка маю я право розірвати договір з вини орендаря а також вимагати відшкодування різниці в недоплаті. Спасибі.

Все залежить від умов договору. Для з"ясування Ваших прав, згідно даного договору, необхідно його прочитати. Для цього вам необхідно звернутись до юриста(адвоката).# що таке підсумкова документація ?

Неможливо відповісти, оскільки в чинному законодавстві така термінологія не використовується.# Я вышла замуж 31.08.10 г. Нахожусь в положении. 22.10.10 пришла домой, а муж поменял замок, выставил позднее вещи,угрожал, что побъет . Решили разводится Как правильно мне поступить, что б он обеспечил жизнь нашему ребенку и мне. Нужно ли мне именно сейчас разводиться? Могу ли я подать заевление на получение алиментов на меня и ребенка прям сейчас или нет? Что для этого нужно (документы)?

Для повного та правильного реагування, та зясування всіх обставин, Вам необхідно звернутись до адвоката, оскільки двома реченнями, згідно поданої інформації неможливо надати кваліфіковану консультацію# доброго вечора! В мене два запитання: 1) як оформити купівлю квартири на двох покупців, тобто на мене і мого чоловіка? 2)моя бабуся отримала 7 років тому в спадщину частину квартири за заповітом (при цьому будинок, який теж отримала оформила як як такий , якого не має (самої будівлі) і продала (не знаю чи відноситься це до справи)). В цій квартирі також маю частину я (за договором дарування) та моя мама (після приватизації), як бабусі відмовитись від її частини на мою чи мамину користь?

Вам необхідно звернутись до нотаріуса!...# Чи мае право начальник вимагати надати імейл особистого мобільного у підлеглого, якщо так то на яких підставах.

Якщо це ваша власність, то не має права. А якщо телефон-власність підприємства, то в даному випадку має право вимагати імейл мобільного телефону.# Доброго дня! В мене таке питання, чи має право бухгалтер кооперативного будинку нараховувати плату за житлово-комунальні послуги на фактично приживаючих у квартирі? У нас така ситуація, що я, брат та батько прописані в одній квартирі, де сплачуємо щомісяця за житлово-комунальні послуги, але ми проживаемо всі, у другій квартирі, де прописана лише мати. Друга квартира, в якій фатично ми всі проживаемо, 4 чоловіки, знаходиться в кооперативному будинку, особовий рахунок оформлено лише на мати і прописана в цій квартирі лише вона.У квартирі встановлені лічильники на холодну та гарячу воду. До цього, був прописаний з матірью її батько, коли він помер, були надані підтверджуючі документи в бухгалтерію, але всеодно квитанції надавались голов. бухгалтером кооперативу на покійного, та нараховувались на 2х осіб(мати та покаійного дідуся) На данний момент, ми не можемо домогтися в бухгалтерії кооперативу, щоб нам нарахували та надали квитанцію на сплату послуг, виходячи з розрахунку плати за надання житлово-комунальних послуг на 1ну людину, яка прописана в цій квартирі, через що маємо борг. Бухгалтер, зайша до квартири,один раз, перевірити чи працюють батареї, побачила що вдома знаходяться діти, 2е осіб, та стверджує, що буде нараховувати на 3х осіб, які фактично тут проживають, квитанції надаються лише з таким розрахунком. Як нам захистити свої права та не сплачувати два рази за одних і тих самих людей? Будем дуже вдячні за приділену увагу та відповідь.

В даній ситуації, кооператив(ЖЕК) мав би нараховувати плату за спожиті комунальні послуги лише на Вашу матір. Ви ж можете повторно звернутись до кооперативу(ЖЕКу) з псьмовим зверненням здійснити перерахунок комунальних послуг з моменту смерті батька матері, до звернення обов"язково необхідно вкласти свідоцтво про смерть. Дане звернення необхідно направити рекомендованим листом з повідомленням про вручення - це буде доказом того що Ви звертались до кооперативу з подібним проханням. В разі відмови кооперативу(ЖЕКу) здійснити перерахунок у Вас є право звернутись до суду позивом, для захисту своїх інтересів.


Задати запитання:


Ввімкнути цей малюнок для відображення коду безпеки
обновить код