Довідник Тернополя » Календар свят » День працівників стандартизації та метрології

Що корисне Ви знайшли для себе на нашому сайті?

Каталог фірм та організацій
Бізнес-портал (блоги)
Мапа фірм та організацій
Телефонний довідник
Анонси виставок та подій
Дошка оголошень


   

День працівників стандартизації та метрології

Календар свят 2016. Професійні свята України. 10 жовтня – День працівників стандартизації та метрології.

День працівників стандартизації та метрології в Україні на підставі Указу Президента № 910/2002 від 08.10.2002 наголошується щорічно 10 жовтня.

У 1970-м Президент ІSO, яким у той час був Фарук Сунтер (Туреччина), запропонував 14 жовтня відзначати як Всесвітній день стандартів, щоб ще раз підкреслити важливість стандартизації для усієї світової економіки, активізувати її роль як основного помічника не тільки промисловості, торгівлі, але й урядам і споживачам усього світу, щоб цей день зробити міжнародною подією, знаком поваги до діяльності тисяч працівників з усього світу, що розвивають стандартизацію.

Значення стандартизації і метрології, що є основними видами діяльності для науки і промисловості, важко переоцінити ще і тому, що вони є головними складовими технічного регулювання. Основою діяльності стандартизації і метрології є створення нормативної бази, що безпосередньо призначена і функціонує для захисту інтересів населення, як споживачів. Стандартизація - це діяльність, що складається з встановлення положень для загального і багаторазового рішення наявних або можливих проблем і спрямована на досягнення оптимального ступеня упорядженості за даних умов. Коренем слова "стандартизація" є слово "стандарт". Це слово в уяві середнього громадянина асоціюється з чимось зміцненим , на що необхідно порівнюватися.

Метрологія - наука про вимірювання, що включає як теоретичні , так і практичні аспекти вимірів у всіх областях науки і техніки. Головним завданням метрології є забезпечення єдності і необхідної точності вимірювання, спрямоване на захист громадян і національної економіки від наслідків недостовірних результатів вимірювання, підвищення якості продукції й ефективність керування виробничими процесами.

Обласним територіальним органом Держспоживстандарту України в Київській області є Державне підприємство «Київський обласний науково- виробничий центр стандартизації, метрології, та сертифікації» в м. Біла Церква, який проводить атестацію та повірку засобів вимірювальної техніки по 10 видах вимірювання фізичних величин, а також надає послуги по їх регулюванню та обслуговуванню, виконує державні функції в сфері стандартизації, метрології і сертифікації, та державного нагляду за дотриманням стандартів, та якості продукції.

День працівників стандартизації і метрології поруч з фахівцями системи Держспоживстандарту України, відзначають фахівці промислових підприємств, що беруть участь у діяльності по стандартизації і метрології.

Керівник будь-якого підприємства може підтвердити те, що неможливо обійтися на виробництві без фахівців стандартизації і метрології. Вони своєю роботою забезпечують підтримку і виконання підприємствами вимог, установлених законодавчими актами і нормативними документами по метрології, стандартизації і якості продукції.

Виробництво якісної продукції, розвиток національної економіки в цілому неможливі без розробки і прийняття відповідних стандартів та виконання достовірних вимірювань, що в свою чергу впливає на всі напрями соціальної сфери — освіту, захист прав споживачів, охорону здоров'я, безпеку життя, відпочинок, захист довкілля.

Така діяльність усіх працівників в сфері стандартизації і метрології сприяє подальшому економічному росту нашої держави, підвищенню якості і конкурентноздатності вітчизняної продукції і послуг, інтеграції України у світовий економічний простір, і саме головне, захисту прав споживачів.

Вітаємо усіх працівників сфери стандартизації, метрології та сертифікації, а також усіх виробників та споживачів з Днем працівників стандартизації і метрології та Всесвітнім днем стандартів.

Бажаємо всім здоров'я, натхнення й творчих здобутків та скорішого досягнення високих життєвих стандартів на рідній землі.


Читати також:
Модульные картины (фотопечать на холсте под заказ).
Дзеркальна плитка (виготовлення, продаж, доставка).

Як організувати романтичний квест.
Ідеї подарунків на іменини. Подарунок на день народження.
Подарунок Ювіляру: який подарунок обрати і як дарувати.
Ідеї подарунків на новосілля.

 (голосів: 1)
Переглядів: 1873