Довідник Тернополя » Календар свят » Міжнародний день студента

Що корисне Ви знайшли для себе на нашому сайті?

Каталог фірм та організацій
Бізнес-портал (блоги)
Мапа фірм та організацій
Телефонний довідник
Анонси виставок та подій
Дошка оголошень


   

Міжнародний день студента

Календар свят 2011. 17 листопада Міжнародний день студента.

Міжнародний день студентів — це день міжнародної солідарності студентів. Він був заснований 1941 року в Лондоні на Міжнародній зустрічі студентів, які боролися проти фашизму, а встановлений на честь студентів Чехословаччини — героїв Опору.

17 листопада 1939 року чимало керівників Спілки студентів Чехословаччини були заарештовані німецько-фашистською окупаційною владою та розстріляні. Більше тисячі студентів і викладачів ВНЗів відправлені до концтаборів, ВНЗи закриті.

Згадуючи сумні події того дня, хочеться сподіватись, що вони тільки зблизять студентів усього світу, об'єднають їх і зітруть усі розбіжності між кольором шкіри, мовою та традиціями , а на всій нашій неосяжній планеті будуть цього дня святкувати й радуватися представники однієї національності за назвою «студенти».

Колись навчання й повсякденне життя студента регламентувалися статутом, а ті, хто порушили правила, каралися грошовими штрафами, перевдяганням у селянський одяг або позбавлялися права носити шпагу. За особливі заслуги найкращі студенти достроково одержували військові звання. З часом з'явилися перші стипендіати. В архівах збереглися їхні прізвища. Стипендії вистачало на харчування, покупку одягу та книг, а також наймання приватного житла. Але навіть за тих часів студенти шукали додаткових джерел коштів. Найбільші прибутки давали переклади іноземних книг, а також викладання певних предметів — приватні уроки. Термін навчання складав тоді 3-4 роки. Популярністю користувалися практично всі навчальні заклади.

Різке збільшення чисельності студентів і підвищення престижу освіти прийшлося на початок XX століття. А починаючи з 1914 року зросло число студентів технічних навчальних закладів.

Сьогодні Міжнародний день студентів є символічним об'єднанням студентів усіх факультетів і всіх навчальних закладів. Студенти цього дня традиційно веселяться на повну силу, забувши про майбутню сесію, заліки та «хвости».


Читати також:
Модульные картины (фотопечать на холсте под заказ).
Дзеркальна плитка (виготовлення, продаж, доставка).

Як організувати романтичний квест.
Ідеї подарунків на іменини. Подарунок на день народження.
Подарунок Ювіляру: який подарунок обрати і як дарувати.
Ідеї подарунків на новосілля.

Переглядів: 1673