Довідник Тернополя » Календар свят » День працівників гідрометеорологічної служби

Що корисне Ви знайшли для себе на нашому сайті?

Каталог фірм та організацій
Бізнес-портал (блоги)
Мапа фірм та організацій
Телефонний довідник
Анонси виставок та подій
Дошка оголошень


   

День працівників гідрометеорологічної служби

Календар свят 2011. Професійні свята України. 19 листопада День працівників гідрометеорологічної служби.

Указом Президента України від 11 березня 2003 року № 208/ 2003, враховуючи важливу роль працівників гідрометеорологічної служби у забезпеченні органів державної влади, органів місцевого самоврядування, населення гідрометеорологічною інформацією, прогнозами і попередженнями про небезпечні та стихійні гідрометеорологічні явища, у вирішенні інших загальнодержавних завдань, в Україні встановлено професійне свято — День працівників гідрометеорологічної служби, яке відзначається щорічно 19 листопада.

19 листопада 1921 року Декретом Ради Народних Комісарів України була створена єдина державна метеорологічна служба України — Укрмет, звідки й бере початок відлік діяльності гідрометеорологічної служби в Україні.

Світовий досвід свідчить, що роль гідрометеорологічної інформації та прогнозів у забезпеченні сталого соціально-економічного розвитку суспільства постійно зростає. Встановлено, що більш ніж 80 % усіх стихійних природних лих, що спостерігались на планеті протягом останнього десятиріччя, пов'язані з метеорологічними та гідрологічними явищами. Більше ніж 65 % матеріальних збитків та близько 90 % людських жертв обумовлені стихійними метеорологічними та гідрологічними явищами — річковими паводками, засухами, буревіями, тайфунами тощо.

Гідрометеорологія відноситься до однієї з найбільш наукоємних галузей діяльності людини. Національна науково-технічна політика щодо розвитку гідрометеорологічної служби України пов’язана з діяльністю Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), ураховує досягнення національних гідрометслужб розвинутих країн світу та спирається на науково-технічний та промисловий потенціал України.

Усе це дає змогу гідрометеорологічній службі України забезпечувати рівень гідрометеорологічного прогнозування, що відповідає вимогам ВМО та практично не поступається гідрометеорологічним службам економічно розвинутих країн світу.

Гідрометеорологічна служба України бере активну участь в міжнародних наукових програмах, практичних заходах, що здійснюються під егідою ВМО та ЮНЕСКО, зокрема в рамках Програми всесвітньої служби погоди, Всесвітньої кліматичної програми, Глобальної служби атмосфери, Програми з технічного співробітництва, Міжнародної гідрологічної програми ЮНЕСКО.


Читати також:
Модульные картины (фотопечать на холсте под заказ).
Дзеркальна плитка (виготовлення, продаж, доставка).

Як організувати романтичний квест.
Ідеї подарунків на іменини. Подарунок на день народження.
Подарунок Ювіляру: який подарунок обрати і як дарувати.
Ідеї подарунків на новосілля.

Переглядів: 1680