Що корисне Ви знайшли для себе на нашому сайті?

Каталог фірм та організацій
Бізнес-портал (блоги)
Мапа фірм та організацій
Телефонний довідник
Анонси виставок та подій
Дошка оголошень


   

Іменини Василя

Календар свят 2016 р. Іменини Василя. Що означає ім'я Василь?

Новий рік за старим стилем.
Це свято Василя Великого, день обрізання Господнього, відзначається 14 січня. Ісус Христос на восьмий день після свого Різдва прийняв обрізання відповідно до старозавітного закону для всіх немовлят чоловічої статі. Після виконання обряду дитині дали ім'я, провіщене архангелом Гавриїлом в день передання благої вісті Діві Марії — Ісус.

Василь Великий — архієпископ Кесарій Каппадокійський — народився в 330 році в Кесарії. Його родина була дуже відомою та щиро відданою християнській вірі. Одержавши блискучу освіту в Кесарії, Василь став на шлях аскетичного життя: був читцем у церкві, а потім роздав усе своє майно біднякам й започаткував обитель для ченців. До своєї обителі він запросив Григорія Богослова, із яким потоваришував у роки молодості. Ченці в обителі жили в суворому утриманні, багато працювали, постійно вивчали Святе Письмо. Василь Великий уклав збірник правил праведного
життя.

Після смерті єпископа Кесарійського посвятили в сан Василя. За часів розколу християнської церкви цей святий отець зробив дуже багато для віруючих людей, зокрема допомагав їм не втратити віру, закликав до терпіння, смирення та мужності. Він відмовив у сприянні імператору Валенту, не злякався навіть погроз смертною карою. Пізніше Василь Великий заснував два монастирі — жіночий і чоловічий, у кожному окрузі своєї митрополії утримував богадільні та будинки для прочан. Його життя — справжній зразок для наслідування.

А тепер переходимо до народних традицій цього дня. Головна людина сьогодні — перший посівальник. Перший посівальник — це перший «полазник», який приносить до оселі щастя. Відповідно до народних уявлень, дівчата щастя не приносять, тому їм посівати небажано. Деякі господині не виносять із хати «посівального сміття» від Святвечора до Нового року — бережуть, щоб не винести разом зі сміттям і власне щастя й долю. А коли все ж таки виносили, то обережно спалювали в саду, спрямовуючи «чудодійний вогонь» на дерева, щоб добре родили. Існує також звичай через цей вогонь стрибати — це, мовляв, гарний урожай забезпечить і очистить від усього поганого, що в новий рік із собою брати не варто.

Цього дня діти прокидаються дуже рано, бо в них важлива справа — посівати треба. Народна традиція велить посівати спочатку в рідній оселі, а вже потім іде посівати до найближчих родичів і найкращих друзів. Цієї ночі за старих часів у двері стукати не прийнято було, бо люди не замикалися — посівальників ждали.

Прослухавши посівальну пісеньку, люди дякували посівальникові й обдаровували його грішми й солодощами.
І так діти посівають майже до обіду. Коли ж родина сідає обідати, батько сина пригощає чарівним пирогом. Вважається, що згадка про цей пиріг допоможе за потреби відшукати потрібну дорогу, коли заблукаєш. Дорослі на це свято повинні пити не по одній, а по дві чарки, щоб усі люди в парі жили.

Значення імені Василь – «царський», ім’я грецького походження.
Носій цього імені дуже працьовитий: він з тих, кого прийнято називати справжнім роботягою. Він бездоганний виконавець, і в будь-якій справі на нього можна повністю покластися. Тим не менш Василю часто бракує ініціативності.
Василь не страждає хворобливим самолюбством і не прагне будь-яким шляхом зробити кар'єру. Проте звання і посади Василь отримує не рідше за інших, і секрет тут у його працьовитості та відданості справі. Часто йому просто щастить у питаннях кар'єри.

У сімейному житті Василя не можна вважати зразком для наслідування: будь-які домашні справи він часто готовий відкласти заради компанії друзів. З добротою в характері Василя поєднується деяка дратівливість і буркотливість. Якщо ж Василь не на жарт вийшов з себе, то основним його аргументом в конфлікті може стати рукоприкладство.
Василь в надзвичайній мірі схильний до зловживання алкоголем. Запобігти цьому небезпечному захопленню можна тільки апелюючи до його працьовитості.

Особистість Василя стає дуже складною до літньому віку: деяка схильність до буркотливості, дратівливості знаходить у ньому всі умови для подальшого бурхливого розвитку.


Читати також:
Модульные картины (фотопечать на холсте под заказ).
Дзеркальна плитка (виготовлення, продаж, доставка).

Як організувати романтичний квест.
Ідеї подарунків на іменини. Подарунок на день народження.
Подарунок Ювіляру: який подарунок обрати і як дарувати.
Ідеї подарунків на новосілля.

Переглядів: 2602