Довідник Тернополя » Календар свят » День місцевого самоврядування

Що корисне Ви знайшли для себе на нашому сайті?

Каталог фірм та організацій
Бізнес-портал (блоги)
Мапа фірм та організацій
Телефонний довідник
Анонси виставок та подій
Дошка оголошень


   

День місцевого самоврядування

Календар свят 2010. Свята України. 7 грудня — День місцевого самоврядування.

Багато політиків переконані, що самоврядування є єдино-можливою й раціональною моделлю влади на місцях, одним з головних атрибутів громадянського суспільства. Ефективна державна політика сьогодні неможлива без узгодження роботи усіх гілок влади.

7 грудня в Україні — День місцевого самоврядування. До речі, інституція самоврядування в Україні настільки давня, що нині її просто відроджують. У тій чи іншій формі місцеве самоврядування існувало за часів Київської Русі, Магдебурзького права, Козацької доби, Української Народної Республіки. У 90-х почався процес його відновлення. Закон став не лише переходом від радянської моделі влади, а зробив прорив до демократії. Особливе місце у боротьбі за права громад належить столиці держави Києву, який примножує муніципальні традиції.

Споконвіку села та селища, міста та містечка були колискою української душі, де народжувалися Прометеї слова, гартувалася інтелектуальна та творча еліта нації, трудовими руками кувалося благополуччя народу. Завдяки багатовіковим самоврядним традиціям, ми зберегли територіальну цілісність нашої держави, не втратили національної самобутності та рідної мови. У статті 5 Конституції України закріплено, що «носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ». І тільки він «здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування». 7 грудня 1990 року було прийнято Закон України «Про місцеві ради народних депутатів та місцеве і регіональне самоврядування». Двадцятилітня історія функціонування органів місцевого самоврядування в сучасній історії України підтверджує тезу про те, що функціонування такого інституту є ознакою демократичного суспільства. Дійсно, за посередництвом місцевого самоврядування найповніше може бути реалізована ідея здійснення влади народом, вирішені важливі питання взаємодії держави, територіальних громад та особи.

Шлях України до демократії лежить через становлення місцевого самоврядування як основної форми суспільного управління. 6 листопада 1996 року в м. Страсбурзі Україна підписала «Європейську хартію місцевого самоврядування» (ратифікована Верховною Радою 15 липня 1997 року).

Нині перед Україною стоїть ціла низка невирішених питань. На порядку денному — запровадження у життя принципів Європейської хартії місцевого самоврядування. Державні установи та громадські організації мають працювати на розвиток та підтримку самоврядних громад. Потрібно поповнювати його кадровий потенціал високоосвіченими, ініціативними, чесними, патріотично налаштованими, відданими справі працівниками.


Читати також:
Модульные картины (фотопечать на холсте под заказ).
Дзеркальна плитка (виготовлення, продаж, доставка).

Як організувати романтичний квест.
Ідеї подарунків на іменини. Подарунок на день народження.
Подарунок Ювіляру: який подарунок обрати і як дарувати.
Ідеї подарунків на новосілля.

Переглядів: 1597