Довідник Тернополя » Календар свят » День Святого Валентина

Що корисне Ви знайшли для себе на нашому сайті?

Каталог фірм та організацій
Бізнес-портал (блоги)
Мапа фірм та організацій
Телефонний довідник
Анонси виставок та подій
Дошка оголошень


   

День Святого Валентина

Календар свят 2016. 14 лютого – День Святого Валентина, день закоханих.

Багато народів святкують цей день, але в різних країнах він може називатися по-різному: у Норвегії — День романтиків, у Швеції — День усіх сердець, у ряді європейських країн — День закоханих.

Дослідники не можуть точно встановити походження цього свята, оскільки — таке диво! — у Давньому Римі жили два богобоязних римлянина, які начебто й померли в один день, а тому й пам'ять їх ушановується в один і той самий день. Перший Валентин — єпископ Тенійський, який усупереч наказу імператора Клавдія II вінчав закоханих, а імператорові потрібні були не подружні пари, а неодружені солдати. За наказом імператора його було спалено начебто саме 14 лютого, а тому всі закохані вшановують цього дня його пам'ять. А другий Валентин — лікар, захисник хворих дітей, а також мандрівників, молодят і наречених.

Отже, Валентин — молодий лікар-християнин, який жив за часів імператора Клавдія, а отже, за часів жорстоких гонінь християн. За вірність християнській вірі потрапив до в'язниці. Щодо подальшого перебігу подій існує кілька легенд. Зокрема, є версія, що діти, яких молодий цілитель колись вилікував, бігали до вікна в'язниці та кидали йому записки з привітаннями й побажаннями. Таким чином вони намагалися показати свою любов і вдячність, підтримати дорогу їм людину у важкі моменти життя. Тюремник християнина прогнав дітей, не пустив їх до лікаря. Отже, деякі дослідники першими валентинками вважають саме ці дитячі записки.

Але одного разу цікавість узяла гору, і суворий тюремник прочитав дитячі записки. Він був вражений дитячими почуттями вдячності до надзвичайного лікаря, дізнався про його здібності й вирішив звернутися до нього по допомогу. А справа в тому, що донька тюремника народилася сліпою, і він, покладаючи на лікаря останню надію, привів до нього у в'язницю свою доньку. І диво сталося — дівчині було повернуто зір, а вона, як тільки побачила свого рятівника, одразу закохалася в нього. Однак трагічне це було кохання, оскільки невдовзі лікаря стратили. Легенда свідчить, що перед стратою Валентин передав коханій записку — першу валентинку. Це друга версія походження першої валентинки.
Є ще й третя версія. Одна з легенд розповідає, що перед смертю Валентин встиг розіслати своїм друзям і послідовникам листівки з побажаннями — можливо, першими валентинками слід вважати саме ці листівки.

Незважаючи на те, що День святого Валентина вважається в першу чергу святом закоханих, цього дня обов'язково треба привітати всіх, кого любиш: дідусів і бабусь, братів і сестер, батьків і друзів.


Читати також:
Модульные картины (фотопечать на холсте под заказ).
Дзеркальна плитка (виготовлення, продаж, доставка).

Як організувати романтичний квест.
Ідеї подарунків на іменини. Подарунок на день народження.
Подарунок Ювіляру: який подарунок обрати і як дарувати.
Ідеї подарунків на новосілля.

 (голосів: 2)
Переглядів: 2804