Довідник Тернополя » Календар свят » День Захисника Вітчизни

Що корисне Ви знайшли для себе на нашому сайті?

Каталог фірм та організацій
Бізнес-портал (блоги)
Мапа фірм та організацій
Телефонний довідник
Анонси виставок та подій
Дошка оголошень


   

День Захисника Вітчизни

Календар свят 2016. Свята України. 23 лютого – День Захисника Вітчизни.

За радянських часів 23 лютого — негласний День чоловіка на теренах Радянського Союзу — «виявляло» романтичні стосунки між однокласниками: варто було тільки поспостерігати, хто для кого приготував подарунок до свята. І «кількість та якість» подарунків від дівчат хлопцям, власне, визначали подарунки у відповідь від хлопців дівчатам з нагоди 8 Березня.

А хлопці в цей день відчували цілком реальну причетність до великої та почесної справи продовження героїчних подвигів ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Україна на початку незалежності робила спроби відмовитися від ряду колишніх радянських традицій, але 23 лютого продовжували святкувати і військові, і цивільні. Це дуже популярне свято. І тому 27 січня 2004 року Президент України підписав розпорядження про святкування 23 лютого Дня захисника Вітчизни. Обов'язково в цей день треба вшанувати чоловіків старшого покоління, які захищали нашу Вітчизну від ворогів за років військового лихоліття. Для військовослужбовців та й усіх чоловіків загалом цей день теж є особливим. Дітлахи цього дня готують подарунки для своїх родичів чоловічої статі. їм, безумовно, охоче допомагають матусі, сестри. Дорослі ж улаштовують народні гуляння, відвідують виставки, концерти, беруть участь у святкових конкурсах тощо. Отже, цього дня хлопці й чоловіки звикли бути в центрі уваги, приймати приємні подарунки та побажання.

Яка ж історія цього свята? Чому саме 23 лютого стало визначною датою? Ось що нам розповідає «військова легенда». Узимку 1918 року німецькі війська намагалися пройти до Пітера, але на шляху до міста — Чудське озеро. Обійти озеро можна було або через Нарву, або через Псков. 23 лютого загони солдатів і матросів під командуванням Павла Дибенка зупинили просування ворожих військ. Але історичні довідки свідчать: не було блискучої перемоги. Натомість узимку 1918 року була створена Червона Армія, і 23 лютого революційно налаштовані вояки вступили в бій із німцями. Командував військовими силами Павло Дибенко. Оборона була організована вкрай погано, ворогові був відкритий шлях до Пітера, він зайняв Нарву та Псков. Ось що писав про цю подію Володимир Ленін: «Надзвичайно ганебні повідомлення про відмову полків зберігати позиції, відмову захищати навіть наварську лінію, про невиконання наказу знищити все під час відступу; не кажучи вже про втечу, хаос, короткозорість, безпомічність, нехлюйство». Дибенка за такі «заслуги перед Вітчизною» було знято з посади комісара з морських справ після суду революційного трибуналу. Похід німців на Пітер було зупинено завдяки зусиллям царського (а значить — ворожого радянській владі) генерала Ніколаєва.

Цей наступ німців призвів до того, що Росія була змушена підписати Брестський мир. Думки щодо необхідності підписання цього «миру» вийшли одразу ж, 24 лютого 1918 року, у радянських газетах. За умовами Брестського миру Країна Рад мусила виплатити 6 млрд марок, до того ж відбувалося відчуження 1 млн квадратних кілометрів (Україна, Польща, Прибалтика, частина Закавказзя й Білорусі). З 1922 року 23 лютого почали святкувати як День Червоної Армії; пізніше він перетворився на День Радянської Армії та Військово-Морського флоту. Але — дивна річ! — самої Червоної Армії в 1918 році, який вважається роком народження приводу для святкування, тоді ще не існувало, а власне бої з німцями почалися тільки в березні.

А пояснення ось у чому. У 1918 році країна нарешті перейшла зі старого стилю літочислення на новий — з юліанського календаря на грегоріанський. Переважна більшість країн Європи зробили це ще в XVI столітті, тому відбулося зміщення історичних подій порівняно із сучасними датами. Відповідно до цього зміщення встановлюємо, що до переходу на нове літочислення 8 Березня було 23 лютого, тобто саме 23 лютого відзначався День міжнародного жіночого свята. Отже, жіночий день «переїхав» на 8 березня, а 23 лютого по інерції продовжували святкувати як щось військово-революційне.

Після розпаду СРСР 23 лютого нарешті дали ту назву, під якою свято живе й сьогодні: День захисника Вітчизни. У сусідній країні — Росії — День захисника Вітчизни — червоний день календаря, так само як і 8 Березня.

Виникає закономірне запитання: чи повинно свято (у цьому разі День захисника Вітчизни) відображати героїчну цінність конкретної історичної події? Можна довго обговорювати цю проблему. Але, напевно, найголовніше те, що цього дня ми згадуємо про існування чоловічого військового обов'язку, про існування в кожного з нас Батьківщини, яка потребує нашого захисту, а також про те, що довкола нас багато людей, які пройшли випробування бойовими діями й потребують на шанування незалежно від історичного походження цього свята. До того ж не можна нехтувати тим, що це єдиний «суто чоловічий» день на рік, тож хай чоловікам буде приємно.


Читати також:
Модульные картины (фотопечать на холсте под заказ).
Дзеркальна плитка (виготовлення, продаж, доставка).

Як організувати романтичний квест.
Ідеї подарунків на іменини. Подарунок на день народження.
Подарунок Ювіляру: який подарунок обрати і як дарувати.
Ідеї подарунків на новосілля.

 (голосів: 1)
Переглядів: 7220