Довідник Тернополя » Календар свят » Міжнародний день пам’ятників та історичних місць

Що корисне Ви знайшли для себе на нашому сайті?

Каталог фірм та організацій
Бізнес-портал (блоги)
Мапа фірм та організацій
Телефонний довідник
Анонси виставок та подій
Дошка оголошень


   

Міжнародний день пам’ятників та історичних місць

Календар свят 2016. 18 квітня – Міжнародний день пам’ятників і визначних місць.

Ще 1924 року в СРСР з'явився Указ Раднаркому, згідно з яким виконавчим комітетам ставилося в обов'язок стежити за тим, щоб «городища, кургани, могильники й інші місця, що становлять історичну цінність, не розорювалися, не розкопувалися в яких-небудь господарських цілях, а в окружності пам'ятників залишалася б недоторканною охоронна смуга від одного сажня й більше, залежно від розміру та значення пам'ятника» . Але вже 1934 року була прийнята постанова, відповідно до якої заборонні заходи Указу стали вважати застарілими й непридатними внаслідок величезного розмаху господарського будівництва.

1976 року був прийнятий Закон «Про охорону та використання пам'ятників історії й культури», але цей закон мало що змінив.

Із завоюванням Україною незалежності питання збереження пам'ятників національної історії та культури постало особливо гостро. І 23 серпня 1999 року вийшов Указ Президента України « Про День пам' ятників історії та культури ». На підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам'ятників історії та культури було ухвалено встановити в Україні відповідне свято, відзначати яке слід щорічно 18 квітня — у Міжнародний день пам'ятників і визначних пам'яток.

На сьогоднішній день ситуація покращилася, але все одно пам'ятники, історичні місця й заповідні зони нещадно знищуються, а винні в цьому не несуть, як правило, ніякого покарання або ж відбуваються штрафом. Людина, яка не усвідомлює цінності подібних речей, має мертву душу, адже її ніщо не пов'язує з рідною історією та культурою. В умовах сучасного темпу життя з його гонитвою за матеріальними цінностями, постала загроза зубожіння духовного.
Ми подекуди й гадки не маємо, скільки пам'ятників європейського та всесвітнього значення збережно на території рідної країни. Охороною цієї величезної культурно-історичної спадщини займаються одиниці - фанатично віддані своїй справі люди. їм не вистачає сил і коштів, тому хотілося б побажати більшої уваги й підтримки з боку держави в цілому та кожного громадянина зокрема тим, хто береже сьогодні історію, без якої, зрозуміло, немає й майбутнього...

Також у цей день відзначається Міжнародний день пам'ятників і визначних пам'яток.

Цей День встановлений 1983 року Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам'ятників і визначних місць ЮНЕСКО.

У розвинених країнах світу до історії та, відповідно, історико - архітектурних пам'яток ставлення дбайливе, там зберігають навіть історичні ландшафти й місцеві пейзажі. Наприклад, у Франції проводять відбудовні роботи ландшафтів пам'ятних місць навіть після археологічних розкопок, а на півночі Англії. у практично недоторканому вигляді збережений Адріанів вал, що простягнувся на 117 кілометрів, побудований ще при римському імператорі Адріані для охорони північних рубежів Імперії.

Звичайно в цей день згадують про те, що кожна країна – це своя багатюща історія та культура. Кожна епоха залишає нам у спадщину якусь пам'ятку, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію, що, можливо, докорінно змінила життя держави, про певну визначну постать, що так чи інакше вплинула на становлення й розвиток країни. Світ несказанно багатий на культурні пам'ятники та різні історичні визначні пам'ятки, але чи буде у наших нащадків можливість помилуватися ними, доторкнутися до минулого, цілком залежить від нас.

Зрозуміло, їх збереження вимагає певних матеріальних витрат, тому в бюджеті кожної держави повинна бути запланована й частка коштів, що направлялася б на відбудову, догляд за ними, але головне — це усвідомлення кожним громадянином цінності таких пам 'яток і відповідна поведінка.

Режим особливої охорони пам'ятників передбачає заборону будь-якої господарської й іншої діяльності, що може порушити цілісність об'єкта, реставрацію історичних будівель, архітектурних (палацевих і паркових) ансамблів, церков, монастирів тощо. Адже за ними можна простежити історію міста, довідатися, як воно будувалося й розросталося, як змінювався його вигляд з часом.


Читати також:
Модульные картины (фотопечать на холсте под заказ).
Дзеркальна плитка (виготовлення, продаж, доставка).

Як організувати романтичний квест.
Ідеї подарунків на іменини. Подарунок на день народження.
Подарунок Ювіляру: який подарунок обрати і як дарувати.
Ідеї подарунків на новосілля.

 (голосів: 1)
Переглядів: 2958