Довідник Тернополя » Календар свят » Міжнародний день таксиста

Що корисне Ви знайшли для себе на нашому сайті?

Каталог фірм та організацій
Бізнес-портал (блоги)
Мапа фірм та організацій
Телефонний довідник
Анонси виставок та подій
Дошка оголошень


   

Міжнародний день таксиста

Календар свят 2016. 22 березня – Міжнародний день таксиста.

Таксі вже давно стало невід'ємною частиною сучасного життя. Воно стало настільки звичним, що багато хто і не уявляють собі життя без нього. А як зародилася історія появи такого зручного сервісу?

22 березня - День народження таксі, який відзначається по всьому світу. Саме в цей день в 1907 р. на вулицях Лондона з'явилися перші автомобілі, оснащені спеціальними лічильниками. Лондонські візники назвали лічильник "таксіметр" - від французького "такс" – плата та грецького "метрон" - виміряти. З тих пір індивідуальний міський транспорт почали називати "таксі", а візників - таксистами.

Таксі ставши зародилося таксі в Англії в 1639 році. Спочатку це були чотириколісний екіпажі вони називалися хекні (hackney роз'їзний кінь), потім, на зміну хекні прийшли електро-кеби. Зараз в Англії залишилося три фірми, які будують таксі-кеби London Taxi International, Hooper і Asquith.

У Франції перше таксі з'явилося в 17 столітті. Організатором був один заповзятливий француз Соваж. Він організував парк двомісних кінних екіпажів по візництва місцевих жителів.

У 1905 році був винайдений лічильник таксометр. Таким чином, поїздка суворо тарифікуватися. Компанія Renault стала першою компанією з виробництва таксі.

Такі таксі були пофарбовані в червоний і зелений кольори, щоб виділятися. Сам же водій був відділений від пасажира, сидячи у відкритій передній частині. Одягнений шофер був у шкіряні пальта і кашкет військового зразка.


Читати також:
Модульные картины (фотопечать на холсте под заказ).
Дзеркальна плитка (виготовлення, продаж, доставка).

Як організувати романтичний квест.
Ідеї подарунків на іменини. Подарунок на день народження.
Подарунок Ювіляру: який подарунок обрати і як дарувати.
Ідеї подарунків на новосілля.

 (голосів: 1)
Переглядів: 2710